השכרת קרוואנים בחו"ל  
top_title_left.gif (1329 bytes)
עוד בהמיוחדים שלנו:
קהילות מוטורהום
טיולים לזוגות
טיול בר-בת מצווה
טיולים לשומרי כשרות
טיולי חבר'ה
טיולים לשישים פלוס
לטייל עם אלרגיה
שותפים לטיול
המיוחדים שלנו

טיפים למטיילים עם ילדים הסובלים מאלרגיה למזון

אלרגיה למזון שכיחה אצל ילדים בשיעור של 6-8% , ואילו אצל מבוגרים בשיעור נמוך יותר של  2%. אלרגיות למזון כוללות אלרגיה לחלב ומוצריו, אלרגיה לגלוטן, אלרגיה לבוטנים ואגוזים, לקטוז,  אלרגיה לשוקולד, אלרגיה לדגים ופירות ים, אלרגיה לביצים, אלרגיה לסויה, טופו ועוד מיני אלרגיות.

 

בדומה לאנשים השומרים כשרות, גם במקרים של אלרגיה למזון צריך לשלוט שליטה מוחלטת במזון הנאכל. אולם, להבדיל משומרי כשרות, תאונה עלולה להיות קטלנית ומסוכנת.
כל הורה לילד אלרגני יודע שכאשר הוא שולח את ילדו למסיבת יום הולדת , עליו לוודא שילדו אינו חשוף למרכיב האלרגני. אלרגיה לחלב  למשל , עלולה להיות מסוכנת ולגרום לשוק אלרגי, מצב שבו הגוף נמצא במצוקה נשימתית קשה.

 

ההתנהלות בישראל יחסית קלה. מסעדות כשרות הן בטוחות עבור הסובלים מאלרגיה לחלב, ועל מוצרים סגורים רשומים המרכיבים. על חלק מן המוצרים, מצויין אפילו אם ייתכנו מרכיבים אלרגנים סמויים.

 

טיול  לחו"ל בעייתי להורים עם ילדים אלרגים למזון. הבעיה מחריפה כאשר השפה המקומית הינה שונה מאנגלית, ואז גם במזון ארוז, קשה לדעת אם הרכיבים בעייתיים. אכילה במסעדות , הופכת להיות מסוכנת ביותר, ובמקום ליהנות מן האוכל ההורים חוששים מהופעת האלרגיה.

 

בדומה לשומרי כשרות, טיול עם קרוואן יכול להיות פתרון מצוין להורים לילדים עם אלרגיות למזון. מכיוון שקרוואן מצויד במטבח, ניתן  לשלוט במזון שהילדים צורכים ללא חשש.

 

טיפים להורים לילדים הסובלים מבעיות אלרגיה לקראת נסיעה לחו"ל:

 

 • בטיסה:
  חברות תעופה רבות מאפשרות לבקש מזון מסוגים שונים. לדוגמא באל על ארוחות הצהרים והערב הינן בשריות ובטוחות לאלרגיה לחלב. בארוחות הבוקר ניתן להזמין ארוחת פירות או ארוחה צמחונית טהורה (טהורה מחלב וביצים), או ארוחה ללא לקטוז
  - הארוחה מיועדת לנוסעים הרגישים ללקטוז (סוכר החלב) ואינה מכילה מוצרי חלב (כאשר מוגשת ארוחה חלבית לכלל הנוסעים(. כמו כן  יש ארוחות מיוחדות אחרות  שניתן להזמין כמו: ארוחת עוף (לאלרגנים לבקר), ארוחת דגים , ארוחה הינדית (נקייה מבקר), ארוחה צמחונית רגילה העשויה להכיל מוצרי חלב ומוצרי ביצים, ארוחה צמחונית אסיאתית)- הארוחה אינה מכילה רכיבים מן החי או ירקות שורש ומאופיינים בטעמים וניחוחות של המטבח האסייתי, ארוחה ללא גלוטן וארוחה דלת מלח.

  ציוד למקרה חירום:
  חובה להצטייד במזרק אפיפן צמודים, ותכשירים אנטי היסטמינים אחרים אותם יש לשאת בתיק הצמוד לגופכם. מומלץ להצטייד במכתב מרופא עבור שירותי הביטחון של שדות התעופה , הממליץ על נשיאת האפיפן בתיק צמוד לנוסע.


  מזון בחו"ל:
  * הצטיידו בכרטיס מיוחד בשפה המקומית של ארץ היעד בו רשומים מרכיבי האלרגיה עם תמונות שלהם (ניתן להזמין במיוחד באתר http://www.selectwisely.com ).
  * הצטיידו במונחים הנהוגים בארץ היעד לקריאת המרכיבים במזון סגור (Ingredients)

  מה לקחת מהארץ ?
  * לטיול בקרוואן מומלץ לקחת מזון יבש מהארץ. בנוסף מטיילים רבים מעידים כי לקחו צידניות עם שניצלים קפואים ומזון טרי אחר במצב קפוא, לשימוש במהלך הטיול.
  * אפשר להצטייד במכונת לחם לעשיית הלחם. בארצות רבות גם אם שואלים האם הלחם מכיל מרכבי חלבי , לעיתים  משרים את החיטה בחלב או שהמערבל אינו נקי מבצק המכיל חמאה.
  * הצטיידות בתוכנות או GPS בהם מעודכנים בתי החולים הקרובים למקום בו הינכם נמצאים, עשויה להיות לעזר רב בשעת חירום, ותסייע לכם להגיע לטיפול רפואי בדרך המהירה ביותר.

  מה לקחת מהארץ ?
  * לטיול בקרוואן מומלץ לקחת מזון יבש מהארץ. בנוסף מטיילים רבים מעידים כי לקחו צידניות עם שניצלים קפואים ומזון טרי אחר במצב קפוא, לשימוש במהלך הטיול.


  חנויות מזון כשר ומזון מיוחד בחו"ל:
  ליד ערים גדולות ובמיוחד ליד כאלה בהם ניתן למצוא קהילה יהודית, קל יותר למצוא סופרמרקטים המוכרים מזון כשר. בנוסף חפשו סניפים של חב"ד שם תמיד תוכלו למצוא מידע מועיל ע"י המקומיים.
  מידע נוסף באתרים:
  http://www.kashrut.com/  http://www.kosher.co.il/
  * בידקו מידע על רשות מזון מיוחד. כמו http://www.traderjoes.com/, רשת הפרוסה בכל ארה"ב . מידע נוסף תמצאו בכתבה: קרוואנים וכשרות.

  מסעדות:

  * אם בכל זאת אוכלים בחוץ - כדאי להסביר לנותן השירות את חומרת הבעיה, אל  תתביישו ובקשו מנותן השירות לשטוף בסבון את הכלי עימו הוא מכין את האוכל עבורכם ואפילו הכינסו למטבח והחליפו מילה עם הטבח כדי לוודא שאין מרכיבים בלתי רצויים במנה.

  והכי חשוב תיהנו מהחופש. טיול בקרוואן יאפשר לכם את החופש לאכול בטוח ובריא.


  לקבלת מידע כללי וייעוץ לחצו כאן 

 

דף הבית
צרו קשר
יעדי טיול
קרוואנים להשכרה
מבצעים וחדשות
פגישות יעוץ
למטייל העצמאי עם רכב רגיל ומלונות
מכתבי מטיילים
שירותים נוספים
תפעול ומידע כללי
חניוני קמפינג
המיוחדים שלנו
מוטורהום סרטונים
מסלולי קרוואנים
ביטוח מוטורהום
קישורים לתכנון טיול
מוטורהום "טוס וסע"
קרוואנים בתקשורת
דרושים
אודותינו
תוכנה לתכנון טיולים
בניית אתרים
סייברסרב