אמריקה

אמריקה

חניוני קמפינג באלסקה

כל חובב קמפינג מושבע יוכל לספר לכם שכמה מהיעדים עוצרי הנשימה ביותר נמצאים באלסקה וביוקון, מה שמבטיח לכם חווית קמפינג ברמה עולמית. שום דבר לא ישווה להרגשה שלכם כשאתם נמצאים בקרוואן שלכם, מנותקים משאר העולם ומשקיפים מהקמפינג על הטבע המופלא ביותר בצפון אמריקה!

באלסקה, חניון הקמפינג הוא הרבה יותר מאשר מקום מנוחה ללילה. לא משנה היכן אתם נמצאים באלסקה, הטבע הוא תמיד קרוב מאוד - טיולי הליכה, דיג, קיאקים, סיורי קרחונים או שיט. מומלץ לבדוק עם בעלי הקמפינג אלו סיורים מומלצים בסביבתם.

חניון לילה לקרוואנים בואלדז, אלסקה
חניון לילה לקרוואנים בואלדז

קמפגראונד'ס, חניוני קרוואנים וחנייה יבשה

באלסקה ישנם אתרי קמפינג וחניוני קרוואנים רבים בכל הרמות. ישנם קמפגראונדס חינמיים או במחיר סמלי המציעים חנייה בטבע ללא חיבורים כלל. רוב החניונים הציבוריים הם בסיסיים מאוד ותמצאו בהם שולחנות פיקניק ובור למדורה. ברבים מהם אין מתקני מילוי למים נקיים וגם לא תחנות ריקון לביוב. רצוי לא להתפתות לשתות מים מנחלים או אגמים גם אם הם נראים צלולים ולהעדיף בכל מקרה מים מבקבוקים קנויים. 
בחניונים פרטיים ליד ערים וחצי האי קינאי, תמצאו חיבורים מלאים, מקלחות, מתקני כביסה, Wi-Fi, טלוויזיה בכבלים, מצרכי מזון או מסעדה, חנויות מתנות ונוחות, מידע מקומי, אפשרות להזמנת פעילות ועוד, במחירים של 45$ ויותר לקרוואן ללילה (תלוי בעונה ובחודש).
באלסקה יש הרבה מקומות בטבע שמותר לחנות בהם באופן חופשי ("חנייה יבשה") וקל למדי למצוא אותם. רק היו ערניים לשילוט שאוסר חנייה והעדיפו לא להישאר לבד בשטח, אלא להיצמד לקרוואנים שכבר חונים בסמוך. הנוף הוא חינם!

חנייה ללילה ליד ערים
עקרונית מותר גם לחנות ללילה במגרשי החנייה של הרשתות הגדולות כמו וול-מארט, פרד-מאייר, סייפווי וכמותם בכפוף כמובן לכך שאין איסור לכך. מומלץ תמיד להיכנס לחנות ולשאול. למשל, דווקא בוול-מארט שבאנקורג', בחנות הקרובה יותר למרכז העיר ושנמצאת ברחוב  מספר 3101–A אסור לחנות ללילה. אבל תוכלו לדלג לחניית פרד-מאייר הסמוכה ולשאול שם.

הזמנת מקומות מראש

הזמנת מקומות מראש בקמפינגים
מספר המקומות בחניונים שבתוך הפארקים הלאומיים כמו פארק דנאלי מוגבל והעונה קצרה מאוד, ולכן חובה להזמין בהם מקום חודשים מראש, במיוחד אם אתם מתכננים להגיע ביולי-אוגוסט! לינה בתוך השמורה חוסכת שעות של נסיעה הלוך ושוב אל היציאה מהשמורה וחזרה.
חצי האי קינאי עמוס ביותר בחודש יולי, זהו שיא עונת דיג הסלמונים בנהר קינאי ואם תגיעו ללא הזמנה מראש פשוט לא תמצאו מקום. העדיפו להגיע לכאן ביוני או באוגוסט.
דיג - גם מי שמעוניין לצאת לדיג עם חברה מקומית (מפיירבנקס למשל), חייב להזמין מקום חודשים מראש, גם לפעילות עמה וגם לחניון בסביבה.
שיט - יש להזמין מראש באתר האינטרנט של חברת השיט. 

טיפים של מטיילים באלסקה בנושא חניונים
• טיפים של משפחת פולקמן שטיילו ביולי-אוגוסט: 
דנאלי פארק - אנחנו הזמנו חצי שנה מראש מקום בחניון הקמפינג Teklanika שבתוך השמורה. שם ניתן להישאר 3 לילות לפחות בתנאי "חנייה יבשה" - כלומר, בלי חיבורי חשמל, מים וביוב. החניון, הנמצא בלב השמורה ליד נהר טקלניקה, מסודר ונקי. כשיוצאים מהחניון לדרך הסלולה ניתן לעלות על  אוטובוס "שאטל" שעובר בה בכיוון מערב עמוק לתוך השמורה. תמורת תשלום ניתן להזמין מראש כרטיס ל-3 ימים שנקרא Tek Pass המאפשר נסיעה באוטובוס במשך כל ימי השהות בדנאלי.
פיירבנקס Fairbanks - גם כאן הזמננו קמפינג מספר חודשים מראש וההחלטה בדיעבד התבררה כנכונה בשיא העונה. פיירבנקס נמצאת בעמק שטוח על גדות הנהר Chena וליד הנהר נמצא החניון שבו הזמנו מקום מהארץ Rivers Edge RV Park - חניון פרטי עם כל "החיבורים" והשרותים.
• טיפים של משפחת פרנקל טיילו בחודש יוני: 
לפני הטיול החלטנו לשריין מקומות מראש רק בשני מקומות: בטיסה מעל המק'קינלי מטוקיטנה, ובקמפגראונד ובשאטל-הסיור שבדנאלי פארק. לא הזמנו מקום מראש בקמפינג אחר כלשהו או באטרקציה נוספת כלשהי, וזאת מתוך נאמנות למנהגנו הקבוע לשמור כמעט בכל מחיר על גמישות וספונטניות הטיול ולא להתחייב מראש על מסלול היום. ומה הסתבר? שפעם נוספת צדקנו בגישה זו. לא היה מקום שהתקשינו למצוא בו "סייט" פנוי בקמפגראונד כלשהו (תמיד הייתה אלטרנטיבה), ולא הייתה אטרקציה שלא מצאנו כרטיסים ומקומות כדי להשתתף בה. אפילו בדנאלי פארק, לגביו הוזהרנו מראש בדבר הצורך לשריין מקומות וכאמור כך אכן עשינו, אנשים שהגיעו איתנו יחד ללא הזמנה מראש מצאו מקומות בקמפים ובשאטלים לאותו יום ולמחרתו ללא כל קושי. כמובן שישנה הסתייגות אחת – זה היה ביוני. לגבי יולי ותחילת אוגוסט הצפופים יותר אינני בטוח שכך בדיוק יהיה, אבל זו הסיבה שבעטייה בחרנו לטייל בחודש יוני.
• טיפים של משפחת בבלי, מאי-יוני 2016: 
יצאנו מאנקורג לכיוון פארק לאומי דנאלי. הלינה היא בתוך השמורה (50 ק"מ) יש להזמין מקום חודשים לפני ההגעה. מאחר וזו היתה תחילת העונה בפארק (הגענו ב-20 במאי) - מעברי ההרים היו עדיין חסומים וחלק מהפארק חסום עם שלג. יש להזמין מקום מראש לאוטובוס שרק הוא יכול לנוע בתוך הפארק.
• טיפים של משפחת פודה, יוני-יולי 2019:
הזמנו מראש רק את החניון בשמורת דנאלי. בנוסף הזמנו מראש לדברים הבאים: כרטיסי אוטובוס לתוך שמורת דנאלי, שייט קרחונים בואלדז, שיט קרחונים בסיווארד. לקראת הגעה לאזורים צפופים, התקשרנו ערב קודם או בבוקר להזמין מקום בחניון שידענו שנרצה לישון בו.

קישורים לחניונים באלסקה

ReserveAmerica - אתר מוביל לחיפוש חניונים והזמנה מראש

campgroundreviews.com - אתר עם מידע על יותר מ- 200 חניונים באלסקה

roverpass.com - חניונים ליד אנקראז'

חניונים בפארק הלאומי דנאלי

חניוני קמפינג בקינאי

קמפינגים בפארק הלאומי צ'וגאץ' chugach state park

alaska.org - אתר עם מידע על חניונים מומלצים באלסקה

hipcamp.com - אתר המדרג את 30 החניונים הטובים באלסקה

www.alaskacampgrounds.net אתרי קמפינג פרטיים ACOA

חניוני קמפינג ב-State Parks של אלסקה
טבלה עם פירוט לפי שם פארק
חיפוש ע"פ מפה

קרוון פארק באלסקה
קמפגראונד Tangle Lakes בקצה הצפוני של פארק דנאלי

קבלו הצעה