טיול שטח באוסטרליה

טיול שטח באוסטרליה

טיפים לנהיגה זהירה ברכב 4X4 באוסטרליה

* נהגו תמיד במסגרת היכולות שלכם.

* אפשרו זמן נוסף להגיע ליעדכם וסעו למרחקים קצרים.

* הימנעו מנסיעה בין שעות הערביים לעלות השחר, אלו הזמנים בהם חיות הבר מתרוצצות, מה שמהווה סכנה לנוסעים בדרכים.

* התאימו את ההילוכים בהתאם לתנאי השטח.

* קחו הפסקת כל שעתיים להתרעננות.

* האטו ליד כל פנייה חשוכה ובאזורי גבעות כדי להמנע מהפתעות בלתי צפויות שעלולות לצוץ בשטח.

* הישארו על השביל ושתפו את הרשויות המקומיות במידה ואתם יוצאים למסלול מרוחק.

* קראו את כללי הבטיחות שתקבלו מחברת ההשכרה.

* אל תיקחו סיכונים מיותרים כדי לא לסכן את הנוסעים ברכב ומטיילים אחרים בדרכים.

* זכרו את איסורי התנועה. במידה ותעברו עליהם ותזדקקו לשירות דרכים וסיוע, הדבר כרוך בעלויות נוספות.

* היו ערים לתנאי מזג האוויר ועקבו אחרי התחזית. בתנאי מזג אוויר קשים, עלולות לחול הגבלות על נסיעה בדרכים מסוימות. אם יש לכם חששות או אי וודאות, מומלץ שתצרו קשר עם חברת ההשכרה. לחילופין המשטרה או הרשויות המקומיות גם יכולות לעזור

* אמנם רכבי שטח מסוגלים לנסוע על יותר בדרכים קשוחות, אך אין להם בהכרח יכולות עקיפה טובות יותר מאשר רכב רגיל. אם החלטתם לעקוף, אל תהיו שאפתניים מדי. הימנעו ממשיכה חדה מדי לאחר עקיפה על עפר.

* השאירו מספיק זמן תגובה להפתעות בדרך, כמו בורות או מכשולים אחרים. זה יכול להיות כל דבר - החל מענף שנפל ועד לרכב אחר.

* הפחיתו את לחץ הצמיגים שלכם על מסלולים קשים. הצמיגים מגיעים מראש עם לחצי דרך סטנדרטיים שנבדקו על ידי חברת ההשכרה בהתאם למפרט הצמיג. הפחתה של לחץ הצמיג תשפר את הנסיעה. כשאתם עולים חזרה על הכביש יש להעלות בחזרה את הלחץ בצמיג.

* שימרו על השמאל!  זה אולי נשמע פשוט אך קל לטעות בכך. נסיעה בדרכי עפר היא כיף גדול, אך ישנן פינות נעלמות או פניות חדות יותר ממה שהן נראו לראשונה ולא תמיד יש סימן אזהרה מוקדם. יש להיזהר במיוחד כשנוסעים באמצע הדרך, כי כמעט תמיד מישהו יצוץ לפתע מהכיוון השני.

* שימרו על האגודלים מחוץ להגה בקטעים קשים לנהיגה. במקרים שנתקלתם באופן פתאומי בבור, ההגה עלול להסתובב בצורה פתאומית וחזקה, ללא כל אזהרה ולפגוע באגודלים שהיו מונחים על החלק הפנימי של ההגה, מה שעלול לגרום לפציעה כואבת שייקח זמן רב להתגבר עליה. התרגלו מההתחלה לנסוע עם האגודלים מחוץ לרכזת הגלגל, זה יהיה בטוח יותר ובמהרה תתרגלו לעניין. 

* לא תמיד צריך להשתמש בבלמים בירידות. ברכב דיזל ידני אתם פשוט בוחרים את ההילוך הנכון, נותנים למכונית לרדת במורד הכביש ויישום התאוצה הנכון והמנוע כבר יאטו אתכם באופן טבעי. זה נקרא בלימת מנוע ועובד הכי טוב ברכב דיזל ידני. אתם יכולים לבצע בלימת מנוע במידה מסוימת גם ברכב דיזל אוטומטי, פשוט על ידי בחירת הילוך נמוך יותר כשאתם עומדים, לפני שאתם מתחילים בירידה. עם זאת, ההשפעה אינה עובדת כמו ברכב ידני ועל כן כדאי לתת מנוחה לתיבת ההילוכים על ידי שימוש מדי פעם בבלמים.

* אופציית השימוש במצב 4X4 אינה מיועדת רק לנסיעה על טרשים. גם אם אתם נמצאים במישור, במיוחד על מסלול חולי או מפותל, תמצאו שהמכונית נוסעת טוב יותר ומחליקה פחות במצב 4X4, אפילו במהירויות נמוכות יותר. זה גם יעזור לכם להישאר בנתיב שלכם ולשמור על הצד הנכון של הכביש בפינות ופניות, שזה דבר חשוב לבטיחות כאשר יכול להגיע רכב מהצד השני באופן בלתי צפוי.

* חציית נחלים ונהרות עלולה להיות מסוכנת! אם יש מעבר מים, יש לנקוט במלוא הזהירות! אם זה נראה כאילו המים זורמים מהר יותר מקצב ההליכה, זה סימן שהזרימה מהירה מדי. אם גובה המים עובר את אמצע גובה גלגלי הרכב, הוא עלול לאבד את האחיזה ולהיסחף.
עקרונית כשחוצים, יש להיכנס למים לאט לאט ואז להקפיד ולשמור על מהירות עקבית בקצב הליכה (תלוי בתחתית). אל תאיצו במים מהר יותר, מכיוון שהדבר מסוכן ויכול לפגוע ברכב. ככלל, אם המים נמצאים יותר מחצי הגלגלים וזורמים, כדאי להימנע לחלוטין מחצייתם. 

חשוב: כל הנאמר כאן הוא עצות כלליות בלבד ועשויים להיות הבדלים בדרישות הנהיגה בדגמים שונים של רכבי שטח. על כל שוכר להיצמד לתנאים ולהנחיות הספיציפיות שניתנות לו מחברת ההשכרה בעת קבלת הרכב. 

כללים לנהיגה זהירה ברכב שטח באוסטרליה

קבלו הצעה