טיול ארוך

טיול ארוך

על החיים בקרוואן במסע ארוך / אסתר וישראל צופים


אנחנו, אסתר (39) וישראל (51), החלטנו לקחת "שנת חופש" ולצאת לטיול במערב ארה"בקנדה ואלסקה בקרוואן. ההחלטה לצאת למסע כזה עם קרוואן נוצרה בעקבות טיול בן שבועיים שערכנו עם קרוואן שכור ממוטורהום, בגרמניה וצרפת, חוויה שהייתה משמעותית מאוד עבורנו. כיום, לאחר 7 חודשי מסע עם הקרוואן, התברר לנו שהמציאות אכן עולה כל כל דמיון וחלום ולכן החלטנו להאריך את הטיול ב-5 חודשים נוספים.

קצת על החיים בקרוואן
המוטורהום הוא המצאה נהדרת שמשלבת למעשה בין האפשרות להיות ממש בטבע (כמו אוהל) אך עם הנוחות של חיים בבית. אגב הקרוואן הראשון נובנה לפני כ-100 שנה ולשמחתנו אף ראינו אותו - מדובר בבול עץ ענק שהורכב על משאית בתחילת המאה הקודמת ע"י חוקר טבע מסוים. וכן - היתה שם מיטה, שולחן, שירותים, שולחן וכיור רחצה.

ובכן - הקרוואן מצויד בכל הדברים שיש בבית כולל ציוד מטבח, מיטה נוחה, מקלחת ושירותים, חימום ומיזוג אויר, ועוד. רק כביסה נותר לעשות בחוץ. אגב יצא לנו לראות גם קרוואן שיש בו מכונת כביסה...

הקרוואן מאפשר לנו לעצור בכל מקום בו נחפוץ (רוב הלילות אגב איננו עוצרים בקמפינגים), לבשל לעצמנו ארוחות כפי שאנחנו אוהבים ולאכול במקומות היפים ביותר, יהיה זה על ראש הר ליד אגם או סתם בלב עיר. כאשר אנחנו מתעייפים מן הנסיעה או מטיול בשעות היום, מיד אנחנו עוצרים ונכנסים למיטה לנמנמום של אחר הצהריים. או כשחוזרים מיוזעים לאחר טיול ארוך במעלה ההר - קופצים למקלחת חמה בקרוואן, גם כשבחוץ הטמפרטורות מתחת לאפס. שלא לדבר על שירותים זמינים ונוחים, נקיים וזמינים בכל עת (פעם עצר לידנו איש מבוגר וביקש להשתמש בשירותים שלנו ואפילו הציע 10$ בשביל התענוג).

בארה"ב יש המון קרוואנים והמדינה ממש ערוכה לתת שירותים מלאים למטיילים בהם. בנוסף נוצרת אוירה מאוד מיוחדת בין המטיילים בקרוואנים, מעין אחווה של קבוצת השתייכות, ולכן יש הרבה מפגשים עם מטיילים נוספים, משוחחים, מוזמנים ומזמינים לקפה ואפילו מחליפיים כתובות. לנו יש ספר כתובות של כאלה שפגשנו בדרך והזמינו אותנו להתארח בביתם כאשר נהיה באזור.

ארה"ב כידוע היא מדינה ענקית עם נופים מגוונים ונהדרים, לכן היא מתאימה מאוד לטיול אורך בו ניתן לנוע בין אזורים ע"פ עונות השנה. כלומר במדינות הדרום כשקפוא בצפון, ובמדינות הצפון כשמזג האויר בדרום מזכיר את הקיץ שלנו. הסתיו והאביב מדהימים בכל מקום. אנחנו מטיילים המון בטבע וחווים חוויות מדהימות חיצוניות ופנימיות במסע.

תנאים הכרחיים ע"פ נסיוננו למסע מסוג זה
• הכי הכי חשוב - זוגיות יציב וחזקה, עם הרבה אהבה, הערכה ההדדית והתאמה. חשוב לזכור שבמסע כזה, אנחנו האחד עם השני/ה 24 שעות ביממה ולמרות שיש מפגשים עם מטיילים נוספים בדרך, עדיין ישנם ימים שלמים בהם אנחנו רק עם עצמנו.
• פניות נפשית - לנו היה חשוב להשאיר את עיסוקינו והמטלות בארץ ולצאת מתוך תחושה פנימית שאנחנו באמת "לוקחים את הזמן לעצמנו".
• גמישות - יש כמובן אינספור מצבים בהם הפער בין התכנון (ספרים, מפות, חברים וכדומה) ובין המציאות הוא גדול מאוד. בדרך כלל לטובה, אבל לפעמים גם להיפך. אחד היתרונות של מסע כזה עם קרוואן הוא היכולת למוע ממקום למקום ללא מיגבלות של תכנון והזמנות מראש, הזמנת מלונות וכדומה יש מקומות בהם תכננו להיות יום ובסוף נשאנו שבוע, ולהיפך.
• כסף - זה כידוע לא הדבר הכי חשוב בחיים בתנאי שיש אותו כמובן. לטיול מסוג כזה כשלנו , צריך מעבר לטיסות, רכישה ולהצטיידות הראשונית של הקרוואן, סכום שנע בין 1500$ ל-2000$ לחודש כדי לחיות בצינעה אך בנוחות. דלק, חניונים, מזון, אתרים ובילויים.

במהלך הזמן צברנו קצת ידע ונסיוןן, ונשמח לעזור למי שיצור עמנו קשר [email protected] 
ואגב, אינטנרט אלחוטי זמין בארה"ב כמעט בכל מקום, אפילו במקדולנדס...

קבלו הצעה