השכרת קרוואנים בחו"ל  
top_title_left.gif (1329 bytes)
עוד בתפעול ומידע כללי:
הקרוואן הממונע ה"מוטורהום"- בית שלם על גלגלים.
ככה מטיילים בקרוואן. חווית הקמפינג.
טיול שהוא גיבוש משפחתי
טיפים לטיול בקרוואן
טיפים להזמנת קרוואן
מילון מונחים לקרווניסט המתחיל
תפעול הקרוואן- איך זה עובד?
סוגי הקרוואנים
תפעול ומידע כללי

טיפים למטיילים עם קרוואן 


לטיפים לטיול באמריקה

לטיפים לטיול באירופה

לטיפים לטיול באוסטרליה וניו זילנד

 

למי מתאים לטייל בקרוואן?

קודם כל לכל מי שאוהב לשהות בחיק הטבע, למי שמחפש טיול חוויתי למשל כטיול בר/בת מצווה מיוחד, לשומרי כשרות ובעלי צרכים מיוחדים כגון בעלי אלרגיות למזון, לחברה שנוסעים בקבוצה וגם, ואולי במיוחד- למשפחות עם ילדים. אם פרשתם לא מזמן לגמלאות, תשמחו לגלות שרבים מהמטיילים בקרוואן כבר עברו את השישים אך עדיין שומרים על רוח צעירה בזכות אהבתם לטיולים. לכתבה על טיולים בגיל הזהב.

 

האם מומלץ לטייל עם תינוקות?

אין שום בעיה לטייל עם תינוק בקרוואן. נהפוך הוא. תינוק הרבה יותר נוח בנסיעה מאשר ילדים הזקוקים לתעסוקה. הוא מסוגל להירדם בזמן שאתם תנצלו את הזמן לנסיעה ארוכה במיוחד. המוטורהום (קרוואן ממונע) הוא כלי רכב קלאסי לטיול עם ילדים היות והוא מצויד בכל הדברים שיש בבית רגיל-חשמל, מים, שירותים, מקלחת, מיטות, ארונות ומקומות איחסון. כל זה מקל על הפעילות היומיומית ועונה על צרכי ההאכלה-החתלה-חימום חלב-רחצה וכדומה. עוד יתרון הוא בתחושת הקביעות והביתיות שמקנה המוטורהום החשובה בעיקר לילדים הנוסעים בדרכים. קחו אתכם מינשא גב נוח לטיולים ברגל וגם עגלת טיול מתקפלת לטיולים בערים.
עוד טיפים לטיול עם תינוקות

כסאות בטיחות
ע"פ החוק, כסאות בטיחות לילדים ותינוקות יש לחבר במושבים בחלק האחורי של הקרוואן. כסא תינוק או כסא בוסטר אינם ניתנים להרכבה במושב שליד הנהג מכיוון שכריות אוויר אינן ניתנות לניתוק.
במידה וקיים בקרוואן כסא מסתובב, אין לחבר עליו כסא בטיחות. 
הרכבת כסא התינוק או בוסטר על המושבים בפינת האוכל
עשויה להצריך הסרת השולחן או הנמכתו ע"מ ששאר הנוסעים יוכלו לשבת בנוחות.
החוק לגבי חגורות הבטיחות שונה ממדינה למדינה.
בארצות הברית למשל, החוק מצריך חגורת ירך בלבד (שתי נקודות אחיזה), בניגוד לסטנדרט האירופי המצריך שלוש נקודות אחיזה.
כדאי לדעת כי האחריות לחיבור הכסאות למושבי הרכב חלה על השוכר ולא על חברת ההשכרה.
אם חשובה לכם במיוחד איכות כסאות הבטיחות, תוכלו להביא את כסא הבטיחות שלכם מהבית. רצוי להתייעץ עם צוות היועצים של מוטורהום לפני כל החלטה כזו, היות ובמדינות שונות קיימים חוקים וכללים שונים מאשר בישראל בכל הנוגע לכסאות בטיחות.

מגן מיטה
איך כדאי להלין את התינוק בטיול עם קרוואן ?
האפשרויות המקובלות הן לינה משותפת עם ההורים במיטה הזוגית, או במיטה נפרדת בצמוד לדופן הקרוואן ולא בחלק החיצוני. אין להשאיר תינוקות וילדים קטנים לבד ללא השגחה במיטות העליונות.
בחנויות המתמחות במוצרי תינוקות תמצאו לעיתים מגן מיטה נייד הניתן להתאמה.
לדוגמא בחנויות שילב

 

משך הטיול / ארוך או קצר?

התפיסה שטיול עם קרוואן מתאים יותר לחופשות ארוכות - אינה נכונה בעקרון. לא צריך חודשיים כדי ליהנות מטיול כזה. אפשר גם משבועיים-שלושה וזה בערך זמן החופשה הישראלית הממוצעת. שבוע זה בדרך כלל מעט מדי היות ורוב הישראלים אינם מנוסים בצורת טיול זו ולוקח יומיים-שלושה להתרגל. ליעדים עם טיסות ארוכות יש לקחת בחשבון גם את זמני הטיסות ואת ההתאוששות מהג'ט לג. אחרי יומיים שלושה נכנסים לאווירה ואחר כך מצטערים שזה נגמר כל כך מהר. לכן אנו ממליצים לקחת לפחות שבועיים.

 

הזמנה ברגע האחרון?

ממש לא! הישראלי הממוצע נוהג לדחות את הזמנת החופשה לרגע האחרון. חלק מזה נעוץ בהרגל שהושרש בגלל הדילים "של הרגע האחרון" הנהוגים בענף התיירות. בענף השכרת הקרוואנים כללי המשחק הם שונים. הביקוש לרכבים אלה בחודשי הקיץ גדול מההיצע. לכן לישראלים הרוצים לשכור קרוואן ביולי-אוגוסט מומלץ מאוד להזמין מוקדם ככל האפשר. בדרך זו תוכלו להבטיח לעצמכם בדיוק את סוג הרכב שבחרתם, בתאריכים וביעד הרצויים לכם. בחו"ל הזמנה של חצי שנה מראש ואף שנה מראש מקובלת ביותר. הזמנה מוקדמת היא כדאית גם בגלל שלפעמים יש הנחה במחיר או שאתם מבוטחים מפני עליית מחירים בעונה הבאה. במדינות מסוימות נהוגים מחירונים גמישים בהם המחירים נקבעים לפי ביקוש והיצע. מחיר ההשכרה נקבע אם כן לפי יום ההזמנה ולא לפי יום הנסיעה בפועל. למבצעי הזמנות מוקדמות

 

באיזו עונה כדאי לנסוע?

כמו בכל מוצר תיירותי גם כאן יש עונתיות וזה בא לידי ביטוי בהפרשים במחירים. העונה הבוערת היא בגדול יולי-אוגוסט. מעט אחרי שיא העונה המחירים מתחילים לצנוח וזה יכול להגיע להפרשים של פי שתיים בין העונה הזולה ביותר ליקרה ביותר. המלצה גורפת אם כן : מי שלא חייב לנסוע ביולי אוגוסט - ירוויח מירידת המחירים ומזמינות יותר גדולה של רכבים.

בקנדה המחירים יורדים כבר מה-15 באוגוסט. בארה"ב-בספטמבר ברוב המקומות. באירופה המחירים יורדים בספטמבר. בניו זילנד עונת הטיול מתחילה בסביבות ספטמבר ומסתיימת בסוף מרץ. בדרום אפריקה: טיול בפארק קרוגר מומלץ בחודשים מאי עד יולי. בתקופה זו העצים בשיא פריחתם וניתן לצפות בבעלי חיים רבים. מי שמעדיף חופים, שמש וים- העונה המומלצת היא בין ינואר למרץ או מספטמבר עד דצמבר.

נצלו את החגים: היתרון שלנו הישראלים הוא תקופות החגים (סביבות אוקטובר) ותקופת חופשת הפסח (באביב). תקופות אלו נופלות בדרך כלל מחוץ לעונת התיירות הבוערת ומחירי הקרוואנים נמוכים משמעותית מאשר בקיץ.

 

מזג האוויר

מזג האוויר משחק תפקיד חשוב בהצלחת כל טיול ובמיוחד טיול שעיקרו טבע וקמפינג. לכן חשוב מאוד להתאים את העונה לאזור הטיול. אין שום טעם לטייל ברוקיס' הקנדיים באוקטובר כשבחוץ קר, מעונן וסגרירי ותנאי הראות גרועים. לעומת זאת זהו זמן מצוין לטיול בדרום מערב ארצות הברית.

בעונת הקיץ מומלץ לטייל באזורים קרירים, הרריים וגבוהים כמו צפון אמריקה, קנדה, מדינות סקנדינביה (נורבגיה,פינלנד), האלפים (אוסטריה,שוויץ) , הדולומיטים (צפון איטליה), אזור הפירינאים (צפון ספרד על גבול צרפת) ואנגליה כולל סקוטלנד ואירלנד. בתקופת הפסח והחגים שלנו מומלץ להעדיף באירופה מדינות חמות כמו ספרד, דרום איטליה, דרום צרפת. בארצות הברית מומלץ להעדיף יעדים דרומיים: דרום-מערב: דרום קליפורניה,אריזונה, נוודה ולאס וגאס, או לחילופין בדרום-מזרח: פלורידה (מיאמי ואורלנדו) , ניו אורלינס.

 

לנסוע הרבה או לנוח?

המטרה בטיול עם קרוואן הוא לא לבלות על הכבישים אלא ליהנות מטיול רגוע המשלב נופים,אטרקציות ומנוחה. אין טעם לעשות טיול מחוף אל חוף בשבוע כשכל הדרך רק נוסעים על מנת להגיע. מצד שני אין טעם לרבוץ שבוע במקום אחד אם כל הטיול מתוכנן לשבועיים. החוכמה היא למצוא את המינון הנכון בין הזמן המוקדש לנסיעות בדרכים לבין הזמן המוקדש לבילוי, טיולים בטבע, אטרקציות, מוזיאונים וסתם למנוחה או הסתובבויות.

למי שמוגבל בזמן מומלץ להתמקד ברדיוס קטן יותר, לנסוע פחות ולראות יותר. למי שהזמן לא מהווה מגבלה כמו בטיולים ארוכי טווח- ניתן לשלב נסיעות ארוכות יותר. בעיקרון לא מומלץ לנסוע יותר מ-100 מייל ביום (150 ק"מ).

 

כיצד לתכנן את המסלול?

הצעות למסלולים עם קרוואן ניתן למצוא באתר בכפתור "מסלולים".
בנוסף מומלץ להיעזר באתרי טיולים באינטרנט ובספרי הדרכה המפרטים מסלולי טיול בחו"ל למטיילים ברכב.

 

תוספת קילומטראז' - צריך?

ברוב היעדים באירופה ובפסיפיק המחיר כולל שכירות ללא הגבלת ק"מ. בארה"ב ובקנדה המחיר הבסיסי אינו כולל מיילים/ק"מ (או כולל כמות מוגבלת של מיילים/ק"מ ביום) ויש לקנות מיילים/ק"מ בנפרד. לכן מומלץ לתכנן בגדול את המרחק שתזדקקו לו ובהתאם לרכוש חבילות מיילים/ק"מ מראש במחיר מוזל.

 

איזה קרוואן לבחור?

אין כלל ברזל, אולם בדרך כלל כדאי לשכור קרוואן לפי מספר הנוסעים + קצת. זאת אומרת שאם אתם ארבעה כדאי לשכור רכב לחמישה כדי להשיג יותר מרחב כדי שיהיה נוח ולא לחוץ מדי. מצד שני גיל הנוסעים אף הוא משמעותי: אם מדובר בזוג + ילד קטן ותינוק אפשר להסתפק בקרוואן מינימלי. לזוג עם שני מתבגרים לעומת זאת, מומלץ לעלות לדגם יותר מרווח. שימו לב גם לחלוקה הפנימית ולגודל המיטות. קחו בחשבון גם את האופי שלכם ואת היחסים בין הנוסעים. אם אתם רגועים ואוהבים תסתדרו יפה גם בחלל יותר קטן. אם אתם מהטיפוסים הפחות רגועים- כדאי שתשריינו לכם יותר מרחב. בעקרון כדאי לזכור- ככל שנוח יותר בתוך הבית כך פחות נוח על הכביש. כי כשהרכב גדול יותר הוא גם מסורבל יותר לנהיגה.
לקוחות המעוניינים להבטיח קרוואן חדיש במיוחד, יכולים לבחור מבין הקרוואנים את הדגמים עליהם מצוין הסימון "חדש".

 

האם לטייל לבד או בחבורה?

מטיילים רבים מעדיפים לטייל לבד אך יש כאלה שאוהבים לצרף עוד זוג חברים טובים או עוד משפחה או שתיים וליהנות מחברתם. על כך תוכלו לקרוא ב"מכתבים". זה נחמד לטייל ביחד, אך מגיע רגע בו תרצו את השקט, הפרטיות והמרחב שלכם.  משום כך מומלץ שכל משפחה תשכור קרוואן בנפרד וכך גם תיהנו מפרטיות, גם לא תהיו תלויים בחברים ובתכניות שלהם וגם לא תסכנו את יחסי החברות הטובים.  

 

מזוודות כן או לא?

לטיול עם קרוואן  מומלץ ורצוי לקחת תיקים גדולים (צ'ימידנים) שניתן לקפלם ולאפסנם ברכב

ולא מזוודות קשיחות שתופסות הרבה מקום. במידה ואתם מתוכננים להתחיל את הטיול ולסיימו

באותו היעד, ניתן להשאיר את המזוודות/התיקים בתחנה ולאספם בסוף הטיול על אחריותכם.

הקפידו לא להשאיר כסף,דרכונים וחפצי ערך.

 

איזה ציוד להביא לטיול עם קרוואן?

רצוי לא לקחת יותר מדי ציוד אלא את המינימום הנדרש.

חומר הדרכה ומפות: מומלץ להצטייד במדריך טיולים בעברית (או באנגלית) הכולל מסלולים ברכב והוראות נסיעה  וגם מפה מפורטת של היעד. בתחנת הקרוואנים תקבלו  בדרך כלל עם הרכב, מדריך לאתרי קמפינג  ולעיתים גם חומר נוסף כמו- אטלס דרכים, מפות או כרטיסי הנחה לחניוני קמפינג.

תיקים/מזוודות:העדיפו תיקים גדולים שניתן לקפלם ולאחסנם ברכב על פני מזוודות קשיחות שתופסות הרבה מקום. במידה ואתם מתוכננים להתחיל את הטיול ולסיימו באותו היעד, ניתן להשאיר מזוודות בתחנה ולאספם בסוף הטיול - על אחריותכם בלבד.

לתינוקות וילדים: מומלץ לקחת מהארץ עגלת תינוק/מנשא גב

נוח לטיולים.

תעסוקה לזמן הנסיעה: תשבצים, משחקים, ספרים ולקטנים- קסטות עם מוזיקה שהם אוהבים, צעצועים וכל דבר שיעשה להם ולכם כיף והרגשה של בית.

ביגוד: העדיפו ביגוד ספורטיבי ונוח ונעלי הליכה נוחות. רצוי לקחת כפכפים או נעלי גומי לרחצה במקלחות ציבוריות. בגדים חמים הם ציוד חובה גם בקיץ למטיילים ביעדים צפוניים או הרריים. לא לשכוח כובעים ומספיק גרביים להחלפה.

ציוד מומלץ לקמפינג: לא חובה אבל נחמד שיש: תאורת חוץ שאפשר לחבר לרכב עם כבל מאריך, פנסים להתמצאות בחניון הקמפינג בחשכה , מכשירי קשר (ווקי-טוקי) הם פריט שימושי בזמן נסיעה ברברס ולתקשורת נוחה בין בני המשפחה, GPS- מכשיר ניווט לוויני, סוללות, פינג'אן למי שאוהב קפה שחור על האש, כלים חד פעמיים, מפת פיקניק מפלסטיק, ניר אלומיניום, שקיות אשפה גדולות, גפרורים, תבלינים, קפה, תה, אבקת מרק, רסק עגבניות, שמן, נייר אלומיניום, מפיות, נייר טואלט, מגבונים לחים, מגשי ברבקיו (מנגל) חד פעמיים.

כביסה: בחניונים רבים תמצאו מכונות כביסה וייבוש אוטומטיות הפועלות על אסימונים או מטבעות. מומלץ לקחת מהארץ- אבקת כביסה בטבליות, חבל  וכמה מקלות כביסה, סינטבון או מסיר כתמים  מהיר, שק בד או ציפה גדולה שתשמש לאגירת כביסה מלוכלכת בקרוואן.

לשומרי כשרות : אפשר להביא פלטת שבת חשמלית ולחברה לשקע חשמלי ברכב או בחניון. מומלץ להצטייד בכלי אכילה חד פעמיים.

שונות: עזרה ראשונה, זוג משקפיים נוסף או עדשות ראיה.
מחשב נייד: ישמש אתכם גם כבידור ותעסוקה לילדים (יש להצטייד בכרטיס DVD), גם לצורך התחברות למאגרי מידע באינטרנט ולחיבור תוכנות ניווט שונות. את המחשב מומלץ לבטח בביטוח ניפרד לפני היציאה מהארץ.

 

האם כדאי לשכור כלי מיטה או לקחת מהארץ? 

מה עושים אם רוצים לחסוך את מחיר ההשכרה של כלי המיטה ומצד שני חוששים להיסחב עם שמיכות הפוך והכריות מהבית? משתמשים בשקיות ואקום !
מכניסים לשקית, דוחסים את האוויר ובאורח פלא הנפח מתכווץ (עד 70%) וניתן לדחוס הכל למזוודה לא גדולה. באופן זה ניתן לדחוס גם מעילים ולחסוך מקום יקר.

 

חשוב לא לשכוח!

כרטיסי טיסה, אשרת כניסה (אם צריך), דרכונים, רשיון נהיגה ישראלי, רשיון בינלאומי, כרטיס אשראי בינלאומי, שובר ((voucher לאיסוף הקרוואן כולל פרטי תחנת האיסוף.

 

מה חשוב לבדוק בעת קבלת הקרוואן והחזרתו?

על מנת למנוע אי הבנות בעת החזרת הקרוואן, יש חשיבות רבה לעריכת בדיקה יסודית ביום האיסוף. מומלץ לעבור עם נציג החברה על כל פרט, ליידע ולסמן כל תקלה נראית לעין. כמו כן אנו ממליצים לצלם את הקרוואן מבחוץ ומבפנים על מנת למנוע חילוקי דעות.
על מנת להימנע מקבלת קנסות -את הרכב יש להחזיר בזמן (יש קנסות על שעת איחור!) .כמו כן יש לדאוג לנקות אותו מבפנים, לרוקן את מכלי המים והשירותים, לרוקן ולנקות את המקרר והפריזר, התנור, המיקרו והכיריים,לוודא שמכל הדלק והגז מוחזרים לפי תנאי החוזה (מלאים או ריקים), לבדוק שלא נשאר ציוד אישי בארונות ובתא המטען. הציצו ובדקו שאין לכלוך מתחת למושבים ולמיטות ובקיצור- החזירו את הרכב במצב שבו קיבלתם אותו- על מנת שגם השוכר הבא אחריכם ייהנה ממנו.

איך לתכנן טיול בר/בת מצווה מוצלח ?
כל המידע במדריך שלפניכם

 

 

 

 

טיפים בנושא נהיגה עם קרוואן

זהירות גובה! זהירות אורך!

אל תשכחו שהרכב בו אתם נוהגים גבוה בדרך כלל הרבה יותר מקו הראש שלכם. מעל תא הנהג ברוב הקרוואנים ישנה תוספת גובה שם נמצאת המיטה העליונה. על מנת להימנע מפגיעות בחלקו העליון של הקרוואן יש לשים לב למגבלות גובה, לשילוט המורה על כניסה למנהרות או מתחת לגשרים. כמו כן נקטו במשנה זהירות בכניסה לחניונים,מתחת לשיחים ועצים, מוסכים עם תיקרה נמוכה וכיוצא באלה.
הקרוואן אף ארוך בהרבה מרכב פרטי רגיל ועל כן החלק האחורי שלו ארוך בדרך כלל יותר ממה שנדמה ליושב בתא הנהג. זו הסיבה שבנסיעה אחורה ב"רברס", מומלץ לנקוט מישנה זהירות: רצוי מאוד לא לסמוך על המראות ולא על מזל ולוודא שאחד הנוסעים יעמוד מחוץ לרכב או יסתכל דרך החלון האחורי על מנת לוודא שהדרך פנויה.

 

אילו עוד כללי זהירות נדרשים לנהיגה עם קרוואן?

* שימרו על המהירות המותרת.
* הימנעו מנהיגה כשאתם עייפים.
* הקרוואן כבד ואיטי יותר מרכב רגיל לכן הימנעו מעצירה פתאומית, ושימרו מרחק מספיק מהרכב שלפניכם.
* עקיפה יש לבצע בזהירות מרבית ולעולם לא מהנתיב הימני.
* הקפידו על נסיעה בנתיב הימני המיועד לכלי רכב כבדים ואיטיים יותר.
* בכניסה לערים גדולות נסו להימנע משעות הלחץ בהם התנועה איטית ועמוסה.
* הימנעו מנהיגה בחושך ובתנאי מזג אויר לא נוחים כמו ערפל, גשם שוטף, ברד, שלג או סופת אבק. בכל מקרה של תנאי דרך קשים, האטו את המהירות למינימום ונהגו בצד הימני של הדרך.
* היזהרו מנהיגה ברוח חזקה. רוח צדדית חזקה עשויה להטות אתכם מהנתיב.
* במקרה של עצירה הכרחית בשולי הדרך כמו למשל במקרה של תיקונים בכביש, הדליקו אורות אזהרה לרכב שבא מאחריכם.
הימנעו מעצירה בשוליים בשעות החשיכה.
* בחורף יש להשתמש בנוזל אנטי פריז ולחמם את הרכב באופן קבוע על מנת למנוע קפיאת המים בצינורות ובמכלים.
* לנהיגה בשלג יש להשתמש בשרשראות שלג למניעת החלקה.

 

איזה רשיון נהיגה נידרש?

ל-95% מדגמי הקרוואנים מספיק רשיון ב' רגיל ובנוסף יש להצטייד ברשיון נהיגה בינלאומי.

בתנאי ההשכרה הספציפיים לכל יעד ויעד מצוינות דרישות ספציפיות לגבי גיל הנהג והרשיון הנדרש.

 

GPS- מכשיר ניווט לוויני

מערכת ניווט לוויני GPS היא חידוש טכנולוגי שנועד לסייע בניווט ,להקל על ההתמצאות בדרכים ולמנוע "התברברות". הערכה קלה לתפעול, מתחברת לשקע המצית ברכב, וכוללת מפות, צג מחשב זעיר והנחייה קולית. באמצעות מכשיר ה-GPS ניתן לקבל מידע לאורך ציר הנסיעה, על נקודות עניין כמו-תחנות דלק, מסעדות, חניונים, אטרקציות ועוד. השכרת GPS.

כללי נהיגה בחו"ל
כדאי לקרוא מראש לגבי חוקי הנהיגה במדינה אליה אתם מתכוונים להגיע. מגבלות מהירות, מגבלות גיל נהיגה, כללי בטיחות בנסיעה, חגורות בטיחות, כבישי אגרה וכדומה.
אתר טוב וענייני בנושא זה - נהיגה בחו"ל

מה עלות מונית אל תחנת הקרוואנים
על מנת לקבל הערכה של מחיר נסיעה במונית ממקום למקום בחו"ל, מומלץ להשתמש באתר של אפליקציית UBER. באתר אפשרות להעריך מחיר מנקודה לנקודה בערים שונות בעולם:
https://www.uber.com/cities
אם אתם רוצים להשתמש ב-אפלקציית UBER, קחו בחשבון שעל מנת להרשם יש להכניס את פרטי כרטיס האשראי שלכם?.

 

 

טיפים בנושא תקשורת וחשמל

 

טיולי משפחות - טיפ לתקשורת

בין אם מטיילים בחבורה של מספר משפחות או אפילו לתיאומים בזמן שנוסעים ברברס - נוח שיש מכשירי קשר ("ווקי-טוקי") אפילו מהסוג הפשוט. מסוג הטיפים הקטנים שעושים את החיים הרבה יותר נוחים.

 

האם ניתן להפעיל מכשירי חשמל בקרוואן ?

אם יש גנרטור-ניתן להפעיל מכשירים חשמליים גם ללא חיבור לחשמל חיצוני. קחו בחשבון שהגנרטור מרעיש לכם וגם לסביבה.

פתרון אחר הוא ממיר חשמל ל-12 וולט המתחבר למצת ברכב ובאמצעותו ניתן להפעיל טלוויזיה, תאורה, מחשב או לטעון מכשירים חשמליים בכל מקום בו נמצאים, ללא תלות באספקת חשמל חיצונית. ממיר כזה ניתן לרכוש באמצעות "מוטורהום ישראל" במחירים מיוחדים.

 

מה עושים בלי טלוויזיה ווידיאו?

חלק מהכיף של טיול כזה הוא בהתנתקות מסוימת ושהיה בחיק הטבע נטו, מה גם שלעיתים באזורים מרוחקים אין קליטה ממילא. למי שחושש שילדיו לא יוכלו להסתדר בשום אופן בלי טלוויזיה ווידיאו-הנה עצה: קחו אתכם מחשב נישא (Laptop) מצויד בכרטיס DVD, ותוכלו ליהנות מסרטים דרך צג המחשב. רק אל תשכחו לעשות לו ביטוח מיוחד בארץ לפני הנסיעה.

 

 

טיפים בנושא השכרת קרוואן

 

מה חשוב לבדוק ביום קבלת הקרוואן?

על מנת למנוע אי הבנות בעת החזרת הרכב, יש חשיבות רבה לעריכת בדיקה יסודית ביום האיסוף. מומלץ לעבור עם נציג החברה על כל פרט, ליידע ולסמן כל תקלה נראית לעין. כמו כן אנו ממליצים לצלם את הרכב מבחוץ ומבפנים על מנת למנוע חילוקי דעות.
על מנת להימנע מקבלת קנסות -את הרכב יש להחזיר בזמן (יש קנסות על שעת איחור!) .כמו כן יש לדאוג לנקות אותו מבפנים, לרוקן את מכלי המים והשירותים, לרוקן ולנקות את המקרר והפריזר, התנור, המיקרו והכיריים,לוודא שמכל הדלק והגז מוחזרים לפי תנאי החוזה (מלאים או ריקים), לבדוק שלא נשאר ציוד אישי בארונות ובתא המטען. הציצו ובדקו שאין לכלוך מתחת למושבים ולמיטות ובקיצור- החזירו את הרכב במצב שבו קיבלתם אותו- על מנת שגם השוכרים הבאים אחריכם ייהנו ממנו.

 

מה עושים כנגד דמי ביטול ? 

דמי ביטול הם קנס שמטילות חברות השכרת הקרוואנים בעולם על לקוחות המבטלים את ההזמנה לאחר אישורה. מדיניות דמי הביטול מקובלת בענף זה ונועדה להגן על חברות ההשכרה מפני הפסדים, בעיקר בעונות הבוערות, בהן הביקוש גדול מן ההיצע.

מומלץ וחשוב לעשות ביטוח נוסעים הכולל ביטוח כנגד דמי ביטול, כבר מרגע אישור ההזמנה לקרוואן. ביטוח זה נועד להגן עליכם בתקופה שבין ביצוע ההזמנה ועד ליציאה למקרה של אשפוז לדוגמא, שבגינו נאלצתם לבטל את הנסיעה. אם לא רכשתם ביטוח כזה מראש- לא תוכלו לתבוע את חברת הביטוח על התקופה הנ"ל. התשלום הוא בכל מקרה עבור ימי הנסיעה בפועל, מרגע שיצאתם את ישראל ועד הרגע הנחיתה. ברוב המקרים ניתן להפעיל את הביטוח 90 יום לפני הנסיעה. ביטוח מוטורהום.

מה עושים כדי להפחית את ההשתתפות העצמית ?
הרחבה של פוליסת הנוסעים מאפשרת לרכוש ביטוח החזר השתתפות עצמית במקרה של נזק תאונתי שארע בתקופת ההשכרה. ביטוח מוטורהום.

 

טיול לטווח ארוך - לקנות או לשכור

בשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים מגלים את האפשרות לקחת פסק זמן משיגרת היומיום ולהגשים חלום- טיול ארוך בחו"ל, עם הילדים או עם בן/בת הזוג. רבים מהם בוחרים באופציה של טיול עם קרוואן - "בית על גלגלים" המאפשר לגמוע מרחקים עם הבית עצמו. אופציה נוחה וחסכונית במיוחד כשמדובר במשפחה עם ילדים.

השאלה שתמיד עולה על הפרק היא האם לשכור או לקנות קרוואן יד שניה? התשובה מורכבת ולא ניתן לענות עליה כלאחר יד. באופן כללי ניתן לציין באופן כמעט גורף כי לתקופות של עד חצי שנה משתלם ברוב המקרים לשכור קרוואן ולתקופות ארוכות יותר כדאי לשקול קנייה.

היתרונות בהשכרה לטווח ארוך לעומת קנייה: רכב חדש, גב של חברת השכרה, ביטוח כלול, שירות דרכים ותיקונים כלול, ניתן להשיג הנחות משמעותיות כשוכרים לתקופה ארוכה. ההשכרה היא עיסקה בטוחה, בעוד קנייה עשויה להסתבר כקניית "חתול בשק".

חשוב לתכנן את הטיול זמן רב מראש כדי להגיע ל"תפירת" המסלול האופטימלי, הן מבחינת מועדי היציאה והחזרה והן מבחינת נקודות ההתחלה והסיום.

בשלב ראשון כדאי לקרוא כמה שיותר. באתר תוכלו לקרוא את סיפוריהן של מספר משפחות וזוגות שעשו פסק זמן באמצע חיים לטובת הגשמת החלום של טיול ארוך עם קרוואן (לחצו כאן)
באתר למטייל - מדור כתבי שטח מופיעות כתבות רבות של מטיילים המתארים את טיולם מהפן האישי.

אתר מומלץ נוסף של משפחה שטיילה במשך שנה שלמה בקרוואן מסביב לעולם: www.tyul.com

שלב שני נכנס לתמונה ייעוץ מקצועי שכדאי לקחת בחברת ההשכרה. נתונים שלא תמיד נותנים עליהם את הדעת בגלל חוסר נסיון עשויים לחסוך אלפי דולרים מתקציב הטיול.

 

חפשו טיפ לפי יבשת:

לטיפים לטיול באמריקה

לטיפים לטיול באירופה

לטיפים לטיול באוסטרליה וניו זילנד

לטיפים לטיול באפריקה

 

חפשו טיפים של מטיילים לפי נושא:

לטיפים בנושא כשרות : לכתבה בנושא כשרות

לטיפים בנושא אביזרים: ביגוד , אריזה

לטיפים בנושא אופניים : בקנדה  , באירופה 

לטיפים בנושא טיול בחורף: בארה"ב , בארה"ב,  באירופה , לכתבה וטיפים נוספים
לטיפים בנושא טיול עם תינוקות

 

דף הבית
צרו קשר
יעדי טיול
קרוואנים להשכרה
מבצעים וחדשות
פגישות יעוץ
למטייל העצמאי עם רכב רגיל ומלונות
מכתבי מטיילים
שירותים נוספים
תפעול ומידע כללי
חניוני קמפינג
המיוחדים שלנו
מוטורהום סרטונים
מסלולי קרוואנים
ביטוח מוטורהום
קישורים לתכנון טיול
מוטורהום "טוס וסע"
קרוואנים בתקשורת
דרושים
אודותינו
תוכנה לתכנון טיולים
בניית אתרים
סייברסרב