השכרת קרוואנים בחו"ל  
top_title_left.gif (1329 bytes)
עוד בפסיפיק:
השכרת קרוואנים בפסיפיק
השכרת רכב בפסיפיק
טיפים למטיילים בפסיפיק
מבצעים בפסיפיק
כל מה שאתם צריכים לדעת על טיול בקרוואן באוסטרליה וניו זילנד
חניוני קמפינג בניו זילנד
חניוני קמפינג באוסטרליה
מסלולים בפסיפיק
כתבות פסיפיק
מערות ניו זילנד
ניו זילנד גן עדן קרוב רחוק
מכתבי מטיילים בפסיפיק
בקשה להצעת מחיר
סרטי המחשה ניו זילנד
סרטי המחשה אוסטרליה
פסיפיק

 

המערות הקסומות של ניו זילנד / פלא טבע מרהיב


בניו זילנד שלוש מערות מפורסמות המושכות אליהם מבקרים מכל העולם. המערות הן מבין האיזורים התיירותיים והמעניינים ביותר שניו זילנד מציעה למבקרים בה.
הסיור במערות היא בהחלט חוויה שלא תשכחו.
מדובר בפלא טבע מרהיב עיניים ויחודי, המשלב היסטוריה, מורשת ומיתוסים מרתקים. 

כניסה חינם לנהג בלבד* למערות Waitomo Glowworm ולמערת Ruakuri Aranui
לשוכרים אחד מדגמי הקרוואנים NZ4, NZ2 בניו זילנד
* בלווית
 אדם אחד לפחות בתשלום

 

קצת מידע על שלוש המערות המרשימות:

 

Aranui -מערת ארנואי
מערת ארנואי קרויה על שם Ruruku Aranui, מקומי,בן מאורי, שגילה לראשונה פנינת טבע זו בשנת 1910. למערה כניסה טבעית, והיא הקטנה ביותר מבין שלושת המערות המרכזיות של Waitomo. המערה יבשה בלי נהר זורם, ונמצאו בה  חיים מעטים מאוד בעבר. עם זאת, ממש בכניסה למערה ישנו האוסף היפה ביותר של נטיפים, זקיפים, flowstones ותצורות דקורטיביות. מערה זו היא מקום קסום ומיסטי שסביבו מהלכת אגדה, על כן היא תופסת מקום מאוד מיוחד בלבם של המאורים אנשי מחוז Waitomo. מומלץ לבקר במערה ולראות מקרוב את התצורות העשירות והמגוונות - נטיפים ענקיים בגווני חום, ורוד ולבן - מראה מרהיב.

מערת WETAS - ממש בכניסה למערת Aranui נמצאת מערה נוספת מערת Wetas. במערה זו חיים חרקים גדולים ייחודיים לניו זילנד, בעלי גפיים ואנטנות גדולות מאוד ביחס לגופם וכן רגליים ומחושים ארוכים מאוד, זאת בכדי לעזור להם למצוא את דרכם בבית גידולם האפל. יש להם עיניים אבל אלה באמת רק משמשות כדי למנוע אור. בלילה הם מחפשים מזון על רצפת היער, אבל אם יש ירח מלא, הם לא יעזבו את המקלט החשוך של המערה.

שעות פעילות ומידע נוסף:
המערה פתוחה 364 ימים בשנה, סגור בחג המולד (25 בדצמבר).
יש להביא נעלי הליכה נוחות ומעיל חם.
סיורים יוצאים כל יום מ-9 בבוקר סיור ראשון ועד 4 אחה"צ סיור אחרון. אורך הסיור כשעה.
ניתן לקחת סיור קומבו משולם עם מערות נוספות.
שימו לב: במערה זו אין גישה כלל לכיסא גלגלים, ולכן אינה מתאימה למבקרים בעלי בעיית ניידות.

הסיפור מאחורי מערת 
ARANUI
בשנת 1910 בנובמבר, רדפו כמה בני מאורי צעירים אחרי חזירי בר שתעו בתוך השמורה המקומית. כלבם של הצעירים רדף אחרי חזיר במורד גבעה תלולה ולפתע נעלמו שניהם, החזיר והכלב. נביחות הכלב הובילו את הצעירים אל תוך פתח קטן בצד השני של הגבעה. אחד הצעירים החל לזחול פנימה ומצא את שניהם בתא גבוה שנמשך אל תוך החשכה. הצעיר סיפר על גילוי לאחראי על המערה ושניהם נכנסו אליה שוב בכדי לחקור אותה טוב יותר, והוקסמו לחלוטין מיופייה.
גילויה של מערה חדשה ב
Waitomo גרם להתרגשות רבה בכל רחבי הארץ. המערה הייתה הרבה יותר קלה לכניסה מאשר מערות התולעים Waitomo, ובתוך קצת יותר משנה המערה הייתה מוכנה לסיורים. בחודש פברואר 1911, הייתה פתיחה רשמית של המערה על ידי שר התיירות. במקור המערה הייתה אמורה להיקרא Ngutuhihi (המקור של הציפור), אלא משום שההגייה הייתה קשה, החליט השר על השם Aranui
 
מערת
Aranui היא אחת המערות המעוטרות ביותר והעשירות ב-Waitomo.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Waitomo Caves   מערת התולעים הזוהרות -
זו המערה הידועה ביותר מבין במערות הניו זילנדיות ויחדה מסוגה בעולם.
אתר זה נודע בעולם כבין המקומות האטרקטיביים ביותר, הן  למבקרים המקומיים והן לאלו המגיעים מעבר לים. אתר חובה לכל מטייל בניו זילנד.
באתר תהנו משייט בסירה תחת אלפי תולעים קטנות, זוהרות וקסומות המקרינות אור זרחני שלא ניתן לפספס. התולעים הזוהרות הפכו לחלק מהיסטוריה תרבותית וטב
עית הקיימת מעל למאה ועשרים שנה.
דמיינו לעצמכם כי אתם נעים בסירה, בדממה, בארץ פלאות, לאורך נהר המואר ממספר עצום של אורות זוהרים הנוצרים על ידי תולעים זוהרות קטנות שיאירו את דרככם.
כאשר אתם נכנסים לגלקסיה זו של אורות זעירים, תחוו באופן מיידי אוירה רגועה, קסומה ומסקרנת.

שעות פעילות ומידע נוסף:
סיורים יוצאים כל חצי שעה מ-9 בבוקר ועד 5 אחה"צ מדי יום
מאפריל 1 - עד אוקטובר 31.
מנובמבר ועד סוף מרץ הסיורים מתקיימים עד 5 וחצי אחה"צ.
הסיור אורך כ-45 דקות.
הכניסה לילדים מתחת לגיל 4 ללא תשלום
יש להביא לסיורים אלה נעלי הליכה נוחות.
ניתן לקחת סיור קומבו משולם עם מערות נוספות.
Waitomo Caves - נגישה לאנשים בעלי ניידות סבירה. במערה ישנם מעקות ושבילים נוחים, אך אין גישה לכיסא גלגלים.


הסיפור מאחורי מערת התולעים:
המערה נוצרה בעקבות רעידת אדמה. מי הגשמים חדרו למערה ויצרו גבישים. כתוצאה מכך כמעט בכל פינה בגג ובקירות המערה ישנן שבירות נוצצות שצבען חום בהיר, ורוד ולבן.
מערת
Waitomo נחקרה לראשונה בשנת 1887 על ידי פרד מייס יחד עם ראש "מאורי", טיין טינוראו. אנשי מאורי המקומיים ידעו על קיומן של המערות, אך המערות התת-קרקעיות מעולם לא נחקרו לעומק עד שפרד וטיין החלו לחקור אותן. הם בנו רפסודה ונעזרו בנרות כתאורה היחידה שלהם. כשנכנסו למערות, הגילוי הראשוני שלהם היה מערת "גרוטו" הגחלילית ובה מספר עצום של אורות בהירים, זעירים אשר מנקדים את תקרת המערה. כשעיניהם התרגלו לחשכה, הם ראו מספר רב של אורות המשתקפים על המים. משהסתכלו כלפי מעלה, גילו שהתקרות מנוקדות באורות של אלפי תולעים זוערות. כאשר החלו לחקור את האיזורים הנמוכים ביותר של המערה מצאו את עצמם מוקפים בעיטורי המערה המפוארים.

פרד מייס צוהל בגילוי שלהם, חזר פעמים רבות להמשיך ולחקור. בעזרת סיוריו עם ראש המאורי, טיין טינוראו, נמצאה דרך נוחה יותר להיכנס לתוך המערה, אבל רק לאחר ביקורים רבים הם מגלים את נקודת הכניסה על הקרקע. זו אותה נקודת הכניסה המשמשת כיום על ידי אלפי מבקרים מדי שנה. ב -1889 פתח טיין טינוראו את המערה לתיירים. מספר המבקרים זינק וטיין ואשתו, הוטי, ליוו קבוצות במערה בתשלום סימלי. בשנת 1906 לקחה הממשלה את החסות על המערה.

בשנת 1989, כמעט 100 שנים מאוחר יותר, חסות המערה עברה חזרה לצאצאיהם של הבעלים המקוריים. צוות גדול אשר מועסק כיום במערות הם צאצאים ישירים של טיין טינוראו ואשתו הוטי, ואין כמו המדריכים המקומיים האלה לעורר את ההסטוריה והאגדות סביב מערה זו לחיים דרך סיפורם האישי.

עוד על מבנה מערת התולעים:
לפני למעלה מ -30 שנה נוצרו שתי רמות למערות Waitomo, בהפרש של 16 מטרים זו מזו.
המפלס העליון הוא יבש וכולל את הכניסה למערה. הרמה הנמוכה יותר מורכבת מקטעי הנחל ומ"הקתדרלה".
בשל עומקה הרב ידועה מערה זו בעולם כולו באקוסטיקה המעולה שלה, שנובעת מהצורה הסגורה והמשטח המחוספס שבה. זמרים מפורסמים רבים ומקהלות ניגנו בה ונהנו מטוהר הצליל.
ה"טומו" - הוא אחד מפלאי המערה, זהו פיר גיר אנכי שגובהו
16 מטר המסמן את המסלול של מפל עתיק שנוצר מתזרים הגשמים הכבדים. הירידה האנכית הדרמטית מוארת בקפידה כדי להראות באופן הטוב ביותר את הקירות המסולסלים ושכבות אבן הגיר. טומו הוא החלק האחרון שנוצר במערה ומקשר בין חלקה העליון לנהר
Waitomo.
תחזוקת המערה מתבצעת ע"י קבוצה מדעית מיוחדת המגנה
על מאות רבות של אלפי גחליליות קטנות במערות  Waitomoמערכות בקרה מתוחכמות בודקת את איכות אוויר, טמפרטורת אוויר, לחות ופחמן דו חמצני. דוחות אלה מובאים למחשב מרכזי, ומנותחים על ידי צוות מומחה בכל שעות היום ולאחר מכן עוברים עוד ביקורת. בעזרת מידע זה קבוצת הייעוץ קובעת את הניהול של סביבת המערה כולל החלטות כגון כמות האנשים שיכולה לבקר באתר באותו היום לפי כמות האויר.Ruakuri 
מערת רואקורי
Ruakuri
 התגלתה לראשונה לפני 400-500 שנים ומשמשת כיום דוגמא מדהימה להנדסה הטבעית של הטבע. המערה מציעה מסע במורד הדרך וכניסת ספירלה מרהיבה. בואו להתפעל מברכות המתקפלות כמו צעיף, משטחי גיר ושטיחי גבישים. בואו לשמוע את הרעם הרחוק של המפלים תת קרקעיים ולטייל בסמוך לתולעים הזוהרות. מערה זו תשאיר אתכם פעורי פה !

שעות פעילות ומידע נוסף:
פתוח 364 ימים בשנה. בחג המולד (25 בדצמבר) סגור
אורך הסיור הוא כשעתיים.
יש להזמין מקום מראש ולציין את מספר האנשים. הסיורים מוגבלים ל -18 אנשים בלבד בכל פעם.
סיורים נוספים יהיו זמינים על פי בקשה.
יש להביא נעלי הליכה נוחות ומעיל חם.
  
יש גישה מלאה לכסאות גלגלים ועגלות תינוק.
במקום פועל אוטובוס הסעות, אולם בשל קיבולת מוגבלת בעונת שיא, ייתכן שתידרש למבקרים נהיגה עצמית בכדי להגיע לכניסה למערה, הכניסה היא 5 ק"מ ממרכז המבקרים.
* קיימים סיורים משולבים עם מערות נוספות.

הסיפור מאחורי מערת רואקורי:
לפי אגדת מאורית, Ruakuri התגלתה לראשונה לפני 400-500 שנים על ידי צייד שחיפש מסתור מפני כלבי פרא .Tane Tinorau הבכור, ראש שבט Kawhia, חצה את הארץ עם במלחמה לתקוף שבט מקומי ולכבוש את הקרקע באזור Waitomo. הצייד שנשלח להשיג מזון גילה את הכניסה למערה, שנכבשה על ידי מספר כלבי פרא. הכלבים הפראיים תקפו את הצייד והוא ירד למערה ונמלט. מאוחר יותר הציבו הלוחמים מלכודות בכדי ללכוד את הכלבים והם אכן נהרגו וגם נאכלו. זמן קצר לאחר מכן צלחה ההתקפה של Tane Tinorau שבחר לחיות ליד המערה. הכניסה למערה הייתה בשימוש על ידי המאורים כאתר קבורה (טאפו wahi) . כיום אזור מקודש זה מוגן בעזרת בנייה של כניסה ספירלית במרחק בטוח מהקברים.

מערת Ruakuri נפתחה לראשונה למבקרים בשנת 1904 על ידי ג'יימס הולדן, אחד מאבות המשפחה שעדיין מחזיק בשטח גדול מהקרקע מעל מערכת המערות. זו הייתה המערה השנייה באזור שניפתחה כאטרקציה תיירותית והוכרזה במהירות על ידי מבקרים קודמים לאתר תיירותי מרשים ביותר ובעל חשיבות רוחנית.
הממשלה טענה לבעלות של
Ruakuri ובהמשך הייתה מופעלת על ידי חברת Hotel Tourist לשעבר עד לפברואר 1988, כאשר מחלוקת משפטית ופיננסית אילצה על סגירת האתר. המערה היתה סגורה למבקרים במשך 18 שנים ונפתחה מחדש באופן רשמי ביולי 2005 על ידי ראש ממשלת ניו זילנד. זאת לאחר הסכם שנחתם עם משפחת הולדן ולאחר 18 חודשי שיפוץ נרחב שנערך במקום שכלל עבודות בנייה תת קרקעית, סלילת שבילי הליכה, גשרים ובניית כניסת ספירלה חדשה.

רוחניות וקדושה - המערה תמיד הייתה מקום רוחני עבור אנשי מאורי מקומיים ובין השאר שימשה אותם כמקום לקבורה קדושה. הכניסה הציבורית המקורית למערה עברה ישירות דרך אתרי הקבורה, אך כניסת הספירלה החדשה מבטיחה שהמבקרים לא יפריעו למקום קדוש זה

עוד על המערה - המערה מלאה חליליות ועשירה בנטיפים וזקיפים יפים שנוצרו במשך מיליוני שנים. בסיורכם תפגשו כמו בריכות מתקפלות שצורתן מזכירה צעיף ואף צדפים מאובנים, המצביעים על כך שהמערות היו בעבר חלק מקרקעית הים.


הנחיות כלליות למבקרים בשלוש המערות:

המדריכים במערות - הם מומחים בהדרכת סיורים במערות, מאומנים בשמירה לביטחון המבקרים ומתורגלים בנהלי חירום ופינוי. 

נא לא לגעת ! לנטיפים ולזקיפים לקח זמן רב להיווצר. הם עתיקים ועדינים ועלולים להישבר בקלות.
על מנת להגן על אווירת המערות ולשמור על יופיין אסור לגעת בהם. כמו כן אסור לצלם במערות ואין לעשן בהן.
במהלך הביקור מקפידים מאוד על שמירת השקט, במיוחד בסירה ועל המזחים..

 

 

דף הבית
צרו קשר
דגמי קרוואנים
מוטורהום "טוס וסע"
מבצעים וחדשות
פגישות יעוץ
שירותי תיירות
למטייל העצמאי עם רכב רגיל ומלונות
המיוחדים שלנו
תפעול ומידע כללי
מסלולי קרוואנים
מכתבי מטיילים
הצעות לטיולים
חניוני קמפינג
חנות מוטורהום
ביטוח מוטורהום
מוטורהום סרטונים
קישורים לתכנון טיול
אודותינו
קרוואנים בתקשורת
דרושים
שונות
תוכנה/ אתר לתכנון טיולים
בניית אתרים
סייברסרב