השכרת קרוואנים בחו"ל  
top_title_left.gif (1329 bytes)
עוד באירופה:
בקשה להצעת מחיר
כל מה שאתם צריכים לדעת על טיול בקרוואן באירופה
טיפים לטיול באירופה
דוגמאות לטיולים
מסלולים באירופה
כתבות אירופה
חניוני קמפינג באירופה
מבצעים באירופה
סרטי המחשה אירופה
אירופה

גרמניה אוסטריה שוויץ, יולי 2010 / משפחת מנחם

 

6.7.10- נחיתה במינכן (טיסת אייר ברלין - מצוינים!).
התארגנות בשדה יציאה לאתר איסוף הקרוונים ( markt schwaben ).
נסיעה ברכבת מהשדה והליכה של כרבע שעה לאתר. 18 יורו למשפחה. מומלץ במקרה ואין הרבה מזוודות. באתר הקרוונים מקבלים אותנו מאוד יפה ובסבלנות רבה מסבירים על כל חלקי הקרוון. מומלץ לשאול שאלות ולצאת רק אחרי שמבינים הכול. ביציאה מהאתר אחרי כמה דקות נסיעה- סופר מרקט גדול, עוצרים ומלאים את הקרוון בכל טוב.
חשוב לדעת: עדיף להצטייד במיני אוכל שקל ומהיר להכין. בד"כ כאשר עוצרים לארוחת צהריים או מגיעים בערב לקמפינג כבר כולם רעבים. אפשר להכין גם עופות בגריל אבל לא בטוח שלכולם יהיה סבלנות לחכות. וקדימה לזלצבורג אוסטריה.
בדרך אחרי כשעה נסיעה על הכביש המהיר מינכן- זלצבורג ( A8 ׂ)- תקלה ברכב. עוצרים בצד ומתקשרים לשירות.
חשוב לדעת: כאן אי אפשר להגיד "אני נמצא על יד פונדק סימה בצומת מסמיה" אם אתה לא נותן את מס' הכביש ומספר הקילומטר בו אתה נמצא הם לא יכולים להתחיל לטפל. בכל 500 מטר יש שלט כחול קטן עליו מצוין מס' הקילומטר. חשוב למצוא את הנקודה המדויקת לפני שמצלצלים לשירות. כשנתנו ת הפרטים הנכונים- בתוך שעה הגיע מכונאי ופתר את הבעיה. משנים את התוכניות ובעזרת ה גי פי אס מוצאים קמפינג על אגם כים בגרמניה. מתמקמים, א' ערב בירה ויממה ארוכה הגיע לסיומה- הולכים לישון.
חשוב לדעת: בחלק מהקמפינגים המקלחות נסגרות בשעה מסוימת. חשוב לברר בכניסה.

7.7.10- נוסעים לאוסטריה, הליין- מכרה המלח. הלבישו את כולם בבגדי כורים ונוסעים פנימה על רכבת קלה. בפנים עוברים את הגבול (תת קרקעית) לגרמניה וחזרה לאוסטריה. סיור מהנה ומעניין עם מדריך באנגלית.
חשוב לדעת: לפני הכניסה לאוסטריה צריך לקנות מדבקה לכביש המהיר, המדבקה הזולה ביותר מתאימה לעשרה ימים ועולה 7 יורו. נוסעים למפעל השוקולדים מוצארט (על יד זלצבורג) מבקרים בחנות המפעל (קיבלתי סחרחורת מרוב שוקולד) רוכשים לא מעט וממשיכים לעיר העתיקה של זלצבורג. חייבים להחנות את הקרוון בחניה מחוץ למרכז העיר מה שהתגלה כמשימה לא קלה. לכן חשוב לא להתפנק. המקום הראשון שנמצא כמתאים- שם להחנות. לוקחים אוטובוס למרכז העיר בכרטיס שטוב לכל היום. העיר העתיקה, הבית של מוצארט וכו'- הכול נסגר ב 18:00. נוסעים להאלשטאט (למרות שמאוחר אבל חייבים לסגור את הפער של התקלה באוטו מאתמול), דרך מאוד יפה, נופים משגעים. מגיעים מאוחר, הכול סגור כולל הקמפינג, עוצרים בחניה יבשה.
חשוב לדעת: אין לדעת מתי ניתקע או נחליט לעצור בחניה יבשה. לכן בכל הזדמנות יש למלא ולרוקן מים בקרוון ולרוקן מים שחורים כדי שתמיד נהיה מוכנים.

8.7.10- האלשטאט משגעת לא להחמיץ ההרים גבוהים הכול ירוק הנחל זורם בין הבתים, גם סתם טיול בעיירה יפה. נוסעים למערת הקרח בוורפן, מטפסים בנסיעה בדרך תלולה מאוד. מחנים למעלה וממשיכים ברגל, עליה של כעשרים דקות. עולים ברכבל שמשלים את הטיפוס ובעצם צוברים גובה רב. המערה מעניינת, עולים 700 מדרגות יורדים 700 מדרגות, ההדרכה באנגלית די מעניין. אסור לצלם וקר מאוד.
חשוב לדעת: בכול עונה צריך להגיע למערה עם מעילים כפפות וכובעים, בעיקר לילדים- פשוט קר. ישנים בקמפינג מדהים.

zell am see . 9.7.10- מפלי קריימל (krimml) - לא להחמיץ. מטפסים על ההר,עליה תלולה. הפיצוי- ככול שעולים יותר המפל יפה יותר. המפל הגבוה ביותר באוסטריה, כמות המים שזורמת- מדהימה. עולים עד למעלה, אוכלים ארטיק ויורדים.
חשוב לדעת: לא להחנות בתשלום בחניונים הראשונים. להמשיך עד הכניסה לאתר שם החניה בחינם ובנוסף לא צריך ללכת עד לכניסה לאתר. ישנים בקמפינג מדליק כ 5 ק"מ מהמפלים- יום שישי, עושים קידוש וארוחה. הגיע זמן הבירות.

10.7.10- נוסעים לאימסט ( imst )- לאתר Alpine Coaster . עולים ברכבל ארוך מאוד ובחזרה גולשים בקרוניות אישיות. כל אחד יכול לקבוע את המהירות שמתאימה לו, אפשר גם מהר מאוד. מתאים גם לילדים. היה כיף, עלינו עוד פעם. ישנו באתר קמפינג בעיירה, קרוב מאוד לאתר. הנופים יפים מאוד- שרון רוצה לעבור דירה.

11.7.10- נוסעים לשוויץ- פארק המים אלפאמרה (alpamare) , כניסה מאוד יקרה. יש אפשרות להוזיל ולהיכנס ל 4 שעות. המקום אינטנסיבי ויפה ו 4 שעות זה מספיק. לדעתי לא צריך לשלם על יום שלם. 10 מגלשות מים מכל הסוגים,הכול מסודר ונקי, התורים סבירים בהחלט. היו שאמרו שהמקום לא מצדיק את המחיר, אבל הילדים נהנו מאוד וטענו ומצדיק ועוד איך. הילדים קובעים ולכן מומלץ להיכנס.
חשוב לדעת: בשוויץ אפשר לשלם ביורו אבל מקבלים עודף בפרנק שווצרי. המשכנו לכיוון ציריך, יש קמפינג על האגם , יקר מאוד וצפוף מאוד. לא להתייאש, עוד קצת נסיעה וחיפושים בי פי אס והספר שקיבלנו באתר הקרוונים- השתלם! הגענו לגן עדן מקום מדליק עם נחל זורם באמצע הקמפינג

zug  12.7.10- מפלי הריין- מרשים ביותר, אפשר להגיע ממש קרוב למרכז המפל בסירות שיוצאות למקום.

13.7.10- הגענו לאמצע הטיול, נוסעים לטיטיסי לקמפינג שתוכנן מראש עם חוף לאגם. מחליטים על שהיה של יומיים במקום. מטיילים ברגל לשוק המזכרות במרכז העירה, הליכה על האגם של כשני קילומטרים. קניות מזכרות מכשפות ועוד... היה כיף.

14.7.10- מתעוררים בטיטיסי לעוד יום כיף במקום, שיט באגם, עוגת היער השחור (אמרו לנו שלא טעימה אבל הינו חייבים לנסות- לא טעימה!)
חשוב לדעת: אם מתכוונים לקנות את כרטיס היער השחור רצוי לעשות זאת מייד כשנכנסים לאזור היער השחור וכך ניתן לנצל את מירב האטרקציות שהכרטיס מציע. הר פלדברג- הגבוה ביותר באזור. עולים ברכבל לראש ההר לתצפית נוף יפה ושם עולים למגדל תצפית. יפה, לא חובה. נוסעים לרוסט לקמפינג של פארק אירופה- מחר מלחמה!

15.7.10- פארק אירופה- מדהים! כמובן שאי אפשר להספיק הכול אבל יום אחד זה מספיק. מעוצב ברמות על, חשבו כאן על כל פרט. המתקנים מדהימים והמגוון רחב מאוד ועונה על כל המגוון, פחדנים ואמיצים, קטנים וגדולים. יוצאים בערב לחניה עייפים, הולכים לישון.

16.7.10- פארק החבלים על יד קנזיגן- מקום משגע מתאים לילדים מגובה 1.20 ומעלה. מטפסים על עצים גולשים על אומגות עוברים מעברי חבלים ברמות קושי שונות- ממש כיף ומומלץ. בעירה קנזיגן- מסעדה מומלצת

Hotel restaurant Schieble 17.7.10- טריבורג- עיירת שעוני הקוקייה שעונים מכל המינים הסוגים. מוזיאון היער השחור. מפלי טריברג- מומלץ לראות מבלי ללכת את המסלול, אחרי מפלי קריימל והריין- זה קטן עלינו.
חשוב לדעת: החנויות והמוזיאון נסגרים בשש בערב, צריך להגיע מוקדם. ממשיכים צפונה ומאתרים קמפינג מצויין ( alicehof ). יום שישי, קידוש וארוחה. 17.7.10- נוסעים למצינגן- outlet הגדול באיזור, ממש ענק כל המותגים, אפשר להסתובב יומיים, אפשר למצוא מחירים טובים. אחרי כל כך הרבה טבע היה צורך בשופינג. ממשיכים ללגו לנד לחנית לילה- מחר לגולנד.

18.7.10- לגו לנד, פארק משגע הכול מלגו כולל רכבות הרים (לא כמו ביורו פארק אבל יותר מגני התערוכה) מומלץ מאוד. נוסעים לאזור מינכן להעביר את הלילה, מחר מחזירים את הקרוון.

19.7.10- מתעוררים אורזים מנקים ונוסעים להחזיר את הקרוון.
חשוב לדעת: אם שומרים על הכללים וחוקי התנועה, מקבלים עזרה של כיוון ברוורס מבלי להתבייש, שומרים על הקרון נקי ומסודר- אפשר לגמור את הטיול מבלי לקבל דו"ח תנועה ומבלי לעשות נזק לקרוון ובכך להימנע מתשלומים מיותרים.
חשוב לדעת: בכל קמפינג יש מכונות כביסה, אין צורך לסחוב הרבה ביגוד מהארץ

הוצאות:
סופר- 289 יורו.
אתרים-625 יורו
דלק- 260 יורו (1800 ק"מ)
בזבוזים- 500 יורו
קמפינג- 420 יורו
רכבות, מוניות- 80 יורו
אגרות- 55 יורו
מסעדות- 140 יורו
כביסה- 10 יורו

לסיכום - הטיול היה נהדר ואנו מצפים בכיליון עיניים לטיול הבא !

דף הבית
צרו קשר
דגמי קרוואנים
מוטורהום "טוס וסע"
מבצעים וחדשות
פגישות יעוץ
הזמנת חניוני קמפינג
אטרקציות און ליין
מוטורהום סרטונים
תפעול ומידע כללי
טיפים לטיול בקרוואן
מכתבי מטיילים
הצעות לטיולים
מסלולי קרוואנים
חנות מוטורהום
ביטוח מוטורהום
קישורים לתכנון טיול
טיול בר מצווה
טיולי חבר'ה
טיולים לשישים פלוס
השכרת רכב רגיל
לטייל עם אלרגיה
קרוואנים וכשרות
רכבי שטח באוסטרליה
קרוואנים בתקשורת
למטייל העצמאי עם רכב רגיל ומלונות
סקי עם קרוואן
שירותי תיירות
שותפים לטיול
קרוואנים לנכים
בקתות נופש באירופה
אודותינו
דרושים
автофургон
בניית אתרים
סייברסרב